OBEC UDIČA OSLÁVILA 705. VÝROČIE PRVEJ PÍSOMNEJ ZMIENKY
V sobotu 18. júla 2026 sa v areáli pri amfiteátri v Udiči uskutočnili Obecné slávnosti, ktorými si obec pripomenula významné jubileum – 705. výročie prvej písomnej zmienky. Podujatie prilákalo množstvo obyvateľov, rodákov i návštevníkov z okolia, ktorí si spoločne užili popoludnie a večer plný kultúry, hudby a dobrej nálady.
Program slávností otvorila dychová hudba Mošteňanka, po ktorej nasledovalo slávnostné otvorenie podujatia a príhovor starostu obce. Súčasťou programu bolo aj oceňovanie osobností, ktoré svojou prácou a angažovanosťou významne prispeli k rozvoju obce a jej spoločenskému životu.
O kultúrny program sa postarali domáce aj hosťujúce kolektívy. Predstavili sa SSk Udičanka a DFS Poniklec, ktorí svojimi vystúpeniami potešili publikum všetkých vekových kategórií. Popoludnie pokračovalo pestrým programom pre deti v podaní Lili Lentilky, krásnymi piesňami v podaní Nely Repáčovej a nechýbali ani obľúbené heligonkárky sestry Bacmaňákové s kapelou Zbojná. Nasledovalo vystúpenie Richarda Kmocha & Gemini s hitmi Dalibora Jandu a o záverečnú tanečnú zábavu sa postaral Boris Balušík DJ BO.
Počas celého podujatia boli pre návštevníkov pripravené atrakcie pre deti, stánky s občerstvením a príjemná atmosféra, ktorá vytvorila priestor na stretnutia rodín, priateľov i rodákov obce. Veríme, že oslavy významného výročia zanechali v účastníkoch pekné spomienky a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.