O cenu Dominika Tatarku 2019 - VYHODNOTENIE
O CENU DOMINIKA TATARKU
výsledky 17. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže
I. KATEGÓRIA
Odborná porota: predsedníčka: PaedDr. Eva Žibrunová, Považská Bystrica
členka: Katarína Tekeľová, Považská Bystrica
členka: Mgr. Želmíra Cingelová, Plevník-Drienové
PRÓZA
1. miesto: porota neudelila
2. miesto: Matúš Dubjel, ZUŠ Jána Melkoviča Stará Ľubovňa, 13 rokov
Operácia Ježiško
3.miesto: Patrícia Gondášová, ZŠ M.R. Štefánika, Lučenec, 14 rokov
Pokojný večer
POÉZIA
1. miesto: Mária Barnovská, ZUŠ Jána Melkoviča Stará Ľubovňa, 15 rokov
.. skladám ťa...
2. miesto: Klaudia Schurdáková, ZŠ Za vodou, Stará Ľubovňa, 15 rokov
Malá lesná hudba
3. miesto: Nina Višenková, 8.ročné Gymnázium Topoľčany, 12 rokov
Mamkina lúka
Cena riaditeľky ZŠ D.Tatarku v Plevníku-Drienovom:
Michaela Martišíková, 15 rokov, ZŠ Domaniža
10 environmentálnych prikázaní
Cena riaditeľky POS v Považskej Bystrici:
Ema Frôhlichová, 14 rokov, ZUŠ Jána Melkoviča, Stará Ľubovňa
stehy a iné básne..
Cena riaditeľky Považskej knižnice v Považskej Bystrici:
Eva Nemčeková, 13 rokov, 8. ročník Gymnázium, Bytča
U mimozemšťana
Cena MO MS v Považskej Bystrici:
Júlia Pagáčová, 15 rokov, ZŠ sv. Augustína, Považská Bystrica
Jarný deň, Zmätená
Cena MO MS v Plevníku-Drienovom:
Tomáš Janešík, 14 rokov, ZŠ Andreja Sládkoviča, Sliač
Denník nádejného ornitológa
Cena poroty:
Alexandra Viera Hozlárová, 14 rokov, Gymnázium Ivana Bellu, Handlová
Črepy
II. KATEGÓRIA
Odborná porota: predseda : Rudolf Dobiáš
členka: Viera Procházková
člen: Mgr. Jozef Šujak
POÉZIA:
1. miesto Viliam Rosinský, Šahy
... každéránovstať
2. miesto Matúš Koudela, Gymnázium, Bytča
Noc
3. miesto Eliška Kohlíčková, Příbram
Úmrtí potulného prodejce náplastí
PRÓZA:
1. miesto Eliška Kohlíčková, Příbram
Sklizeň viny
2. miesto Zdenka Panáčková, Lazy pod Makytou
Spomínam – z lásky k vám
3. miesto Nina Ulická, Gymnázium, Pov. Bystrica
Bez rozdielov
Cena riaditeľky ZŠ D.T. Plevník-Drienové
Linda Cehláriková, Gymnázium, Považská Bystrica
Iba na jednu noc
Cena riaditeľky Pov. knižnice
Magdaléna Martišková, Gymnázium, Topoľčany
Keď sa starká díva z okna
Cena riaditeľky POS
Marek Jaroš, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa
... krehká
Cena MO MS, Pov. Bystrica
Margita Sumegová, Považská Teplá
Odišli pamätníci, odišiel aj šum hory
Cena MO MS, Plevník-Drienové
Emília Filipová, Svätý Peter , 90.r
Učiteľovi 1. triedy
ČESTNÉ UZNANIE
Zuzana Martišková, Topoľčany
Podali zvesť
Barbora Langová, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa
Na boso
Terézia Okálová, Gymnázium J. Hronca, Bratislava
Za hradbami
Andrea Bajnóczyová, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa
súbor prác - poézia
Lýdia Žáková, Kostolné – Kračany
Áno
Samuel Onderišin, Gymnázium armgen. L.Svobodu, Humenné
súbor prác – poézia, próza
Simona Jaššová, Žilina
Kto je tu dnes víťaz
Ľudmila Komivešová, Banská Bystrica
Vertikálne mosty