20. TRADIČNÉ LEDNICKÉ DOŽINKOVÉ SLÁVNOSTI

20. TRADIČNÉ LEDNICKÉ DOŽINKOVÉ SLÁVNOSTI

V nedeľu, 14.augusta 2022, bolo v malebnej dedinke Lednica veselo. Už po dvadsiatykrát sa konali tradičné dožinkové slávnosti v amfiteátri pod hradom, kde sa stretli nielen domáci ale aj návštevníci zo širokého okolia.

Podujatie začínalo krojovaným sprievodom folklórnych skupín, súborov a HORNOSRNIANSKEJ dychovej hudby a poľnohospodárskych strojov obcou Lednica. V kultúrnom programe sa predstavili domáci FSk a DFSk LEDNIČANKA, ktorí uviedli do života ich prvé CD s názvom To lednické pole. Nasledovali vystúpenia hostí FSk LIMBORA z Prečína, FSk BUKOVINY z Brvnišťa a FS ROZSUTEC zo Žiliny. Programom sprevádzal Štefan Hruštinec a po bohatej tombole nasledoval koncert skupiny ARZÉN. Vo večerných hodinách sa o ľudovú veselicu postarala hudobná skupina SONG.

Počas hudobno-tanečného programu bolo pripravené bohaté občerstvenie, atrakcie pre najmenších, možnosť prehliadky hradu Lednica, stánky ľudovoumeleckých výrobkov a na Gazdovskom dvore si návštevníci mohli pozrieť ako sa kedysi mlátilo cepmi na humne.

Fotogaléria

64 fotografií