MULTIMEDIÁLNE UMENIE ako nástroj rozvoja ekologického myslenia I - Voda v prírode

MULTIMEDIÁLNE UMENIE ako nástroj rozvoja ekologického myslenia I - Voda v prírode

Termín: 27.3.2018

Multimediálna tvorba je dôležitým prvkom súčasnej kultúry. Je prostriedkom na komunikovanie posolstiev rôzneho druhu, ktoré sa dotýkajú celej spoločnosti. Jednou z dôležitých tém súčasnosti je aj rozvoj ekologického myslenia. Považské osvetové stredisko pre to pripravilo environmentálne zamerané aktivity v rámci projektu KULTÚRA ČLOVEKA, KULTÚRA SPOLOČNOSTI; edukatívno - umelecké aktivity podporujúce rozvoj osobnosti, ktorého prvá časť sa uskutoční 27.3.2018.

Aktivita je zameraná na prepojenie multimediálneho umenia s rozvojom environmentálneho myslenia u mládeže prostredníctvom troch interaktívnych seminárov. Lektorom seminárov je ekológ, ktorý propaguje svoju prácu a ekologické posolstvá tvorbou svojich fotografií. Obsahové zameranie je orientované na Svetový deň vody /22.3./. Podstatou je poukázať na nové formy šírenia environmentálnych posolstiev, na možné spôsoby pozitívneho využitia médií ale aj úskalia nesprávnej propagácie a nepriameho zavádzania prostredníctvom vizuálneho umenia.

RNDr. Matej Žiak, PhD. je profesiou, ale i životom biológ a ekológ. Táto vedná disciplína, no v jeho prípade skôr životný štýl, ho formovala od detstva. Narodil sa v Banskej Bystrici, vyrastal v prostredí Strážovských vrchov v Babkove pri Žiline. Študoval všeobecnú biológiu a neskôr ekológiu tečúcich vôd na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave, kde dokončil aj doktorát. Momentálne pracuje v Slovenskom národnom múzeu v Martine ako entomológ a venuje sa výskumu vodného hmyzu v regióne Turiec. Od roku 2007 sa venuje na profesionálnej úrovni fotografovaniu slovenskej prírody.

V prípade záujmu o seminár sa môžete prihlásiť na adrese mario.kadlec@pospb.sk alebo na t.č. 042 4262 109. Účasť je bezplatná. Kapacita jedného seminára je 30 účastníkov. Semináre sa uskutočnia v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici / budova SPŠ P. Bystrica /

10,00 - 11,00 /1. seminár

11,10 - 12,10 /2. seminár

12,30 - 13,30 /3. seminár